تبلیغ در گوگل میر ادز

هم اکنون آموزش گوگل ادز در سراسر جهان 🌐 اجرای تبلیغات فقط در آمریکای شمالی 🇺🇸🇨🇦

لوگو تبلیغ در گوگل میرادز

محاسبه هزینه تبلیغ در گوگل!؟ | قیمت و تعرفه تبلیغات گوگل ادز

هزینه تبلیغ در گوگل چقدر می باشد؟

هزینه تبلیغ در گوگل ادوردز

وقتی صاحبین کسبوکار برای اجرای تبلیغات گوگل به ما مراجعه می کنند، معمولا اولین سوالشان این است که هزینه و تعرفه تبلیغ در گوگل ادز چقدر می باشد!؟ جواب ساده به این سوال همان ضرب المثل قدیمی است که ” هر چقدر پول بدی همون قدر آش میخوری”

تبلیغ گوگل

تعرفه تبلیغات گوگل مثل آشِ خوردن

اجازه بدین با همین ضرب المثل ادامه بدیم. فرض کنید گوگل دیگ بزرگی از آش در اختیار دارد که همان کاربران هستند (که میتوانند مشتریان شما شوند). حال گوگل با توجه به پولی که پرداخت می کنید، مقداری از این آش (کاربران) را در ظرف شما (سایت شما) می ریزد. مثلا اگر 1 میلیون تومان بدهید 1000 نفر را به سمت سایت شما هدایت می کند و اگر 10 میلیون پرداخت کنید، 10.000 نفر به شما می دهد. یکی از مزایای تبلیغات گوگل همین تقسیم پذیری آن است.

از طرفی بعضی از اقلام تبلیغاتی مثل خرید یک اتومبیل هستند. و شما نمیتوانید صرفا به ازای پولی که پرداخت می کنید، بخشی از آن را صاحب شوید و باید حتما پول مشخصی را آماده کرده باشید. مثلا اگر شما بخواهید تبلیغات بیلبوردی در سطح شهر اجرا کنید، حداقل هزینه 1 میلیارد باید پرداخت کنید و امکان پرداخت 100 میلیون تومان برای 1/10 از بیلبورد را ندارید.

پس در نتیجه با هر مبلغی میتوان تبلیغ گوگل انجام داد که در ادامه مثال عددی میزنیم…

 

هزینه تبلیغ در گوگل با مثال عددی

برای شروع تبلیغات گوگل ادز باید مبلغی را بصورت امانت به گوگل بدهیم. به این مبلغ از این ببعد شارژ گوگل می گوییم. علاوه بر هزینه شارژ گوگل، مبلغی هم معادل 15% همان مبلغ، به عنوان کارمزد انتقال و مدیریت تبلیغ گوگل در نظر بگیرید. که در واقع حق الزحمه ما برای انتقال پول به گوگل و همچنین راه اندازی و بهینه سازی تبلیغ شماست.

حالا اگر شما بخواهید 10 دلار شارژ کنید و اگر قیمت هر یک دلار حواله گوگل را 50 هزار تومان در نظر بگیریم، هزینه پرداختی شما معادل مقدار زیر می باشد:

10 دلار * 50 هزار تومان = 500 هزار تومان (هزینه شارژ گوگل)

+

500*15% = 75 هزار تومان (کارمزد انتقال و مدیریت تبلیغ گوگل)

=

مبلغ نهایی 575 هزار تومان

نحوه مصرف هزینه تبلیغات در گوگل

حالا که با تعرفه تبلیغ گوگل و نحوه محاسبه آن آشنا شدید، لازم است تا نحوه مصرف آن راه هم بدانید. فرض کنید مبلغ فوق (10 دلار) به گوگل امانت دادیم. و تنظیمات تبلیغ شما هم توسط تیم ما انجام شده و نمایش تبلیغ در صفحه اول گوگل شروع شده است. حال وقتی کاربری وارد گوگل می شود و خدمات یا محصولات شما را جستجو می کند، وبسایت و مشخصات شما در نتایج بالا یا پایین صفحه اول گوگل به کاربر نمایش داده می شود.

تا اینجای کار، هنوز هزینه ای بابت نمایش تبلیغ از شما کسر نمی شود. اما اگر کاربر، از بین تمام پیشنهادها، سایت شما رو انتخاب کند (کلیک کند) یا مستقیما از طریق شماره موجود در تبلیغ با شما تماس بگیرد، آن وقت از شارژ گوگل تان، مبلغ کمی کسر میشود. مثلا 1 سِنت (1/100 دلار) که به این عدد نرخ کلیک (یا CPC) گفته می شود.

حالا اگر امروز 100 نفر وارد سایت شما شوند (یا از طریق تبلیغ با شما تماس بگیرند) ، گوگل به ازای هر یکنفر، 1 سِنت از مبلغ امانتی که داده بودیم کسر می کند و در مجموع برای امروز 1 دلار از شارژ گوگل شما کم می شود و 9 دلار دیگر باقی می ماند.

نکته: بودجه روزانه تبلیغ گوگل

در صورتی که محدودیت در جوابگویی به تماس های کاربران، و یا محدودیت در تعداد ارایه خدمات و ارسال محصولات دارید می توانید برای کمپین ها بودجه روزانه  تعیین کنید. تا هم بتوانید پاسخگوی همه درخواست های مشتریان باشید و هم از مصرف شدنِ شارژ گوگل تان در مدت زمان کوتاه جلوگیری کنید. ب

مثلا فرض کنید بودجه روزانه را 2 دلار تنظیم می کنیم. و به این ترتیب از گوگل میخواهیم که برای کمپین ما، در هر روز، بیشتر از 2 دلار مصرف نکند. پس اگر امروز در مدت 5 ساعت، 2 دلار روزانه مان مصرف شد، نمایش تبلیغ مان متوقف می شود و روز بعد مجددا از ابتدای بازه زمانی که برای کمپین تعیین کرده ایم، نمایش تبلیغ آغاز می شود.

اگر مصرف یکروز، کمتر از بودجه روزانه بود چی!؟

فرض کنید که امروز تعداد جستجو ها کمتر از حد عادی بوده و کل مصرف کمپین مان حدود 1.2 دلار شده است، در این حالت صرفا همین مقدار از شارژ اولیه ما کسر می شود و الباقی برای روزهای بعد باقی می ماند.

هزینه تبلیغ گوگل
گوگل ادز و هزینه هر کلیک مخاطب برای تبلیغ دهنده

 

با چه مبلغی تبلیغ در گوگل را شروع کنیم؟

درسته که با هر مبلغی می توان تبلیغات در گوگل را شروع کرد اما برای کسب نتیجه بهتر، نیاز به بررسی روزانه و بهینه سازی های منظم کمپین ها می باشد. بعنوان مثال یکی از کارهای روزانه همکاران فنی ما در میراَدز، بررسی عبارتهای جستجو شده توسط کاربرانیست که از طریق تبلیغ به سایت شما مراجعه کرده اند. فرض کنید شما خدمات تور استانبول ارایه می دهید اما کاربر با جستجوی بلیط استانبول به سراغ شما آمده است اما در واقع مشتری شما محسوب نمی شود. ما طی بهینه سازی های روزانه، موارد این چنینی رو بررسی می کنیم و واژه های نامربوط به کسب و کار شما را مسدود می کنیم. تا تبلیغ شما هر روز بهینه تر شده، مشتریان بیشتری بدست آورید و در عین حال هزینه کمتری هم بپردازید.

برای رسیدن به این هدف و کسب نتیجه قطعی از تبلیغات گوگل پیشنهاد می شود که بودجه حداقل معادل 100 الی 300 دلار برای شروع در نظر گرفته شود. تا به اندازی کافی نمایش بگیرد و بهینه سازی ها بصورت کامل انجام شود.

فرض کنید با اتومبیل شخصی، تهران را به مقصد چالوس ترک کرده اید. و برای طی کردن این مسیر لازم هست که یک باک کامل بنزین زده باشید. درسته که با 10 لیتر هم می توان بخشی از مسیر را طی کرد اما با این مقدار سوخت، هرگز به مقصد نهایی یعنی چالوس نمی رسید. و چه بسا بهتر بود که اصلا با بنزین کم از تهران خارج نمی شدید، چون در این حالت حتی از همان جایی هم که بودید دوره شده اید و زمان و هزینه ای که صرف کردید، هیچ نتیجه ای به دنبال نداشته است.

کارمزد مدیریت گوگل ادز برای چیست؟

راه اندازی کمپین های تبلیغات گوگل ادز امری تخصصی است اما مثل هر کار دیگری افراد ممکن است با اطلاعات کم هم شروع به ساخت کمپین کنند که نتیجه آن هدر رفتن پول، آن هم بصورت دلاریست! ما در میراَدز با توجه به تجربه چندین ساله در زمینه تبلیغات گوگل و اجرای کمپین های متعدد برای کسب و کارهای مختلف، همواره با چالش های متفاوتی دست و پنجه نرم کرده ایم و مسیر کمپین ها را بر این اساس به شکلی پیش میبریم که بیشترین نتیجه با کمترین هزینه حاصل شود.

کارمزد مدیریت با توجه به میزان شارژ و همچنین سابقه همکاری ما با شما تعیین می شود و در بخش بسته های تبلیغ در گوگل در قیمت نهایی تعبیه شده است. همچنین برای مشتریانی که فاکتور صادر می شود، در بند دوم این موضوع قید می گردد.

تعرفه تبلیغ در گوگل چقدر است؟

مشتریانی زیادی داریم که خودشان و یا اقوام و دوستان، برایشان کمپین ساخته اند ولی به نتیجه نرسیده اند و بعد از اینکه سراغ ما می آیند و کمپین هایشان را بررسی می کنیم، فاجعه تنظیمات و تبلیغ نویسی و بهینه سازی رو مشاهده می کنیم. بعنوان مثال در بخش متن های تبلیغ بایستی حتما متون کامل شامل 15 هدلاین و 4 دیسکریپشن تکمیل گردد و در 3 نوع تبلیغ متفاوت ایجاد شود در حالیکه در یک مورد واقعی مشاهده کرده بودیم که فقط یک متن تبلیغ آن هم با 5 هدلاین و 2 دیسکریپشن ساخته شده بود!

نتیجه گیری قیمت تبلیغ در گوگل

خلاصه ی کلام اینکه با هر مبلغی میتوان تبلیغ گوگل را شروع کرد. چرا که گوگل محدودیتی از این بابت برای کسب و کارها قایل نمی شود و به ازای همان مقدار که پول پرداخت می کنیم به ما آش می دهد. اما با توجه به فرایند بهینه سازی لرنینگ که گوگل در مدت 5 تا 7 روز اولیه پس از شروع کمیپن انجام می دهد و همچین بهینه سازی که ما بصورت روزانه بر روی کمپین های شما انجام می دهیم، بهتر از با بودجه حداقل معادل 100 دلار شروع کنیم تا به نتیجه دلخواه از این روش تبلیغات برسیم. با انجام تبلیغات گوگل بصورت اصولی و با بودجه مناسب، نتیجه نهایی تضمین شده است و باعث تداوم استفاده شما از این سرویس می شود. و شکل گیری این همکاری بصورت بلند مدت برای ما و شما سودمند خواهد بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *